Haber

Ümit Özdağ’dan dikkat çeken ‘ittifak’ açıklaması!

Partisinin oy oranının yüzde 2.2 olduğunu ifade eden Özdağ, şöyle konuştu: “Aldığımız oy bizi tatmin etmedi” söz konusu. Özdağ, ATA İttifakı adayı Sinan Oğan’ın kazandığı oyların ikinci turda Kemal Kılıçdaroğlu’na gittiğini bildirdi. Zafer Partisi olarak, Türk milletinin çıkarlarını esaslar temelinde temsil edecek ittifaklara elbette açığız.”dedi.

Özdağ’ın açıklamasından satırbaşları:

PARTİNİN OY ORANI AÇIKLANDI

“Erdoğan dışarıdan ithal seçmenle seçimi kazandı. Zafer Partisi Erdoğan’ı tebrik etmemede kararlı. Partimiz 1 milyon 579 bin 119 oyla yüzde 2,2’de kaldı.

“OYLAR BİZİ TATMİN ETMEDİ”

Zafer Partisi’ne uygulanan büyük medya ambargosu sonucunda aldığımız oylar bizi tatmin etmedi. Partimizin seçim bütçesinin düşük olması da oylarımızın düşük olmasının bir diğer sebebidir. Zafer Partisi’nin oyları bizi sevindirmese de siyasi açıdan önemli olduğunu görüyoruz.

“OĞAN’IN OYLARI KILIÇDAROĞLU’YA GİDİYOR”

İkinci turda Oğan’ın oyunlarının çoğunun Kılıçdaroğlu’na geldiğini gördük. Millet İttifakı’ndaki bazı müdahaleler nedeniyle Zafer Partisi’nin Kılıçdaroğlu’na desteği sınırlı kaldı.

“SEÇİMİN FAKÜLTESİNİ YABANCILAR BELİRLEDİ”

Bu seçimin sonucu bize gösterdi ki, bu seçimin talihini vatandaşlık alan yabancılar belirliyor. Vatandaşlığı olanların 10 yıl içinde oy kullanmasının engellenmesi için çalıştık, hiçbir dayanak gösterilmedi.

İTTİFAK MESAJI

Siyaset elbette ittifak sanatıdır. Ancak bu ittifaklar çıkar ittifakı değil, Türk milletinin çıkarları ve Cumhuriyetin kurucu ideolojisi doğrultusunda yapılan ittifaklar olmalıdır. Zafer Partisi olarak Türk milletinin menfaatlerini unsurlar bazında temsil edecek ittifaklara açığız.

pinarbasi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu