Haber

Gemlik’te yükseköğretimin kalitesi öğrenci merkezi ile artacak

Gemlik Belediyesi, Borusan Kocabıyık Vakfı ile birlikte Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık yerleşkesi üzerine inşa edilen öğrenci merkezinin inşaatına tüm hızıyla devam ediyor.

İnşaatının kısa sürede tamamlanması beklenen iki katlı öğrenci merkezi 900 metrekare taban alanından oluşuyor. Merkezde kafeterya, 250 kişilik iki amfi tiyatro ve kütüphane bulunurken, manzarasıyla da öğrencilere körfeze karşı ders çalışma imkanı sağlayacak.

“Eğitime katkılarımız devam edecek”

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, eğitime katkılarının devam edeceğini belirterek, “Gemlik Belediyesi olarak ilçemizin eğitim hayatına katkımız üç yaşından itibaren başlayıp 20’li yaşlara kadar devam ediyor. Sosyal yaşam merkezimizde hayata geçirdiğimiz emsallerine göre çok daha kullanışlı ve geniş bir alanla hizmet veren uğur böceği kreşimiz dün itibariyle tüm kayıtlarını doldurdu. Her yıl okula başlayan çocuklarımıza verdiğimiz kırtasiye destekleri sayesinde tüm çocuklarımız eğitim ve öğretim hayatına eşit bir şekilde adım atmaktadır. Liselerimizde spor alanları yapıyoruz. Üniversitemiz için öğrenci merkezimizi yapıyoruz. Üniversite öğrencilerimize merkezimizde başarılar ve başarılar diliyorum.”

“Çağdaş Mimarisi ve Körfez Manzarasıyla Bu Merkez Öğrencilerin Eğitim Hayatına Yeni Bir Soluk Verecek”

Gemlik Asım Kocabıyık Yerleşkesi’ndeki öğrenci merkezi inşaatının teknik detaylarını anlatan Lider Sertaslan, “Borusan Kocabıyık Vakfı ve belediyemizin ortak çabalarıyla proje haline gelen öğrenci merkezimiz 900 metrekarelik bir alandan oluşuyor. ve 2100 m2 inşaat alanı. 250 öğrenci kapasiteli iki amfi, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yemekhane ve kütüphane alanı bulunmaktadır. Çağdaş mimarisi ve körfez manzarasıyla bu merkez, öğrencilerin eğitim hayatına yeni bir soluk getirecek” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu