Haber

Samsun’da Paraşüt Kazaları: Yolcu Kollarından Havada Sallandı

Samsun’un Bafra ilçesinde düzenlenen “5. Uluslararası Kapıkaya Doğa Sporları Festivali”ne paraşütçü kazaları damga vurdu. Paraşütçü ile uçan yolcunun bacak kolonları bağlanmayınca kollarından havada asılı kaldı. Paraşütün halatlarına tutunarak kurtulan yolcu korkulu anlar yaşadı.

Bafra’da düzenlenen 5. Uluslararası Kapıkaya Doğa Sporları Şenliği için yapılan paraşüt aktivitelerinde bu yıl da gönülleri ağızlara getiren birçok etkinlik yaşandı. Edinilen bilgiye göre, bir paraşütçü, yolcusu ile uçarken yolcunun ayak kolonları birbirine bağlı olmadığı için paraşütü yolcunun kollarıyla tutarak yaklaşık 60 metre yükseklikten düşmekten son anda kurtuldu. Dakikalarca havada inecek yer arayan paraşüt pilotu paniğe kapıldı. Hızlı bir şekilde yere inen paraşüt pilotu ve yolcusunun yardımına çevredeki vatandaşlar koştu. O sırada olay yerinde bulunan Ulusal Medikal Kurtarma Grubu (UMKE), yere inen paraşüt pilotu ve yolcuya gerekli müdahaleyi yaptı. Yolcu sağlık ekipleri tarafından Bafra Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan yolcunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Bu da oldu

Ardından festivalin diğer gününde meydana gelen olayda hava kararmadan tüm yamaç paraşütçüleri iniş yapmasına rağmen bir yamaç paraşütçüsü iniş yapamadı. Akşam karanlığında paraşütüyle havada kalan sporcu büyük paniğe neden oldu. Ekin Uzunlar konseri için kurulan sahnenin ışıkları gökyüzüne çevrilerek genç kız yönlendirilmeye çalışıldı. Kızın düşme ihtimaline karşı AFAD ve UMKE ekipleri bölgeye geldi. Sahneden yapılan anonslarla yönlendirmeye çalışan paraşütçü için endişeli bir bekleyiş başladı. Yamaç paraşütçü kız yaklaşık 2 saat bekledikten sonra güvenli bir şekilde iniş yapabildi. Sağlık ekipleri olay yerinde ilk müdahaleyi yapan genç kızın, uzun süre havada kaldığı için çok üşüdüğü ve korktuğu öğrenildi. – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu