Haber

Mudanya Cemevi ve Erdal İnönü Gençlik Bilim ve Kültür Akademisi Projesi Başladı

Mudanya Belediyesi Siteler mahallesinde cemevi projesi için hazırlıklara başladı. Tıpkı alanda Erdal İnönü Gençlik Bilim ve Kültür Akademisi de hayata geçirilecek.

Mudanya Belediyesi, Siteler mahallesi Tepecik sokakta Cemevi projesi ile birlikte Erdal İnönü Gençlik Bilim Kültür Akademisi için çalışmalara başladı. Fen İşleri Müdürlüğü grupları, hazırladıkları projeyi Mudanya Belediye Lideri Hayri Türkyılmaz ile Lider Yardımcısı Nisa Kartaltepe’ye sundu. Lider Türkyılmaz geliştirilen proje fikrinde, dini yerlere erişimin en kolay noktada tutulduğunu, kültürel işlevlerle da desteklendiğini, dini ve kültürel yerlerin bütünleştiğini belirterek, Fen İşleri Müdürlüğü takımına teşekkür etti. 8 yıldır eğitimde fırsat eşitliğini yaratmak ve hayat uzunluğu eğitimin önünü açmak için birbirinden bedelli projeleri hayata geçirdiklerini de lisana getiren Lider Türkyılmaz, “Gençlerin toplumsal ve kültürel faaliyetlerini gerçekleştirebileceği yeni bir kompleks inşa edeceğiz. Eğitimden sanata kültürden spora gençlerimizin tüm gereksinimlerini tek bir çatı altında karşılayabilmek maksadıyla hizmete sunacağımız merkezimiz Mudanya’nın vazgeçilmez yeri olacak. Akademi ile gençlerimizin araştırmalarını yapıp her türlü bilgiye kolaylıkla ulaşabilecekleri ortak bir çalışma alanı yaratacağız. Kütüphane, bilgisayar odası, ofisler, ortak kullanım alanları da birebir bölgede hizmet verecek” tabirlerini kullandı.

Katılımcı belediyecilik anlayışını sürdüren Lider Türkyılmaz, Cemevi projesi için alevi dernekleri ile bir ortaya gelerek, hazırlanan projeye son biçimini vereceklerini söz etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu