Haber

Gökçe Gökçen: Biliyoruz Ki Bu Ülkede ya Eşit Yaşayacağız ya da Hiç Yaşamayacağız

CHP Genel Lider Yardımcısı Gökçe Gökçen, ” Türkiye’de yalnızca 2022 yılında en az 349 kadının öldürüldüğünü biliyoruz. Ne yazık ki hepimiz, ‘Acaba ben de öldürülecek miyim?’ diye düşünerek yaşıyoruz. Kadınları eşiti olarak görmeyenlere inat, 6284 sayılı Kanunu da uygulatacağız, İstanbul Sözleşmesi’ni de geri getireceğiz. Çünkü biliyoruz ki bu ülkede ya eşit yaşayacağız ya da hiç yaşamayacağız” açıklamasını yaptı.

CHP Genel Lider Yardımcısı Gökçe Gökçen, 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddetle Memleketler arası Uğraş Günü hasebiyle bugün yazılı açıklama yaptı. Gökçen’in açıklaması şöyle:

“Bugün 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü. Türkiye’de sırf 2022 yılında en az 349 bayanın öldürüldüğünü biliyoruz. Ne yazık ki hepimiz, ‘Acaba ben de öldürülecek miyim?’ diye düşünerek yaşıyoruz. Ne yazık ki hepimiz, şiddetin her türlüsünü görüyoruz. Lakin katilleri, tecavüzcüleri kimlerin koruduğunu ve desteklediğini de görüyoruz. Canımızı koruyan tüzel metinleri dikkate almayanlar, İstanbul Sözleşmesi’ni bir gece yarısında feshedenler, kamu kurumlarını gerektiği gibi çalıştırmayanlar, elektronik kelepçe takmayanlar, ceza indirimi verenler… Hepinizi tanıyoruz. ve sayenizde ne kadar politik bir sorunla mücadele ettiğimizi her gün daha da fark ediyoruz. Her bir kadını kaybettiğimizde öfkemizle birlikte mücadele gücümüz artıyor. Kadınları eşiti olarak görmeyenlere inat, 6284 sayılı Kanunu da uygulatacağız, İstanbul Sözleşmesi’ni de geri getireceğiz. Zira biliyoruz ki bu ülkede ya eşit yaşayacağız ya da hiç yaşamayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu