Haber

Kayserispor Başkanı Ali Çamlı: Onur Bulut ile sözleşmemiz var

Beşiktaş, Kayserispor’dan Onur Bulut’u kadrosuna kattı ve oyuncuya 1 milyon dolar bonservis bedeli ödedi.

Sarı-kırmızılı kulüp, hesabına yatırdığı bedeli siyah beyazlılara geri göndererek bu transferi TFF’ye şikayet ederek Beşiktaş’a dava açtı.

İki kulüp arasındaki transfer sorunu devam ederken, Kayserispor açıklama yaptı.

“Onur Bulut 3 yıllık sözleşmeli oyuncu mu”

Onur Bulut’un Beşiktaş’a transferi hakkında konuşan Kayserispor Lideri şunları söyledi:

“Onur Bulut, 44 milyon lira bedelle 3 yıllığına sözleşme imzaladığımız oyuncumuz. Tek taraflı olarak sözleşmesini feshetti. Geleceğini hukuk konuşacak. Bu oyuncu Beşiktaş’la anlaşamazsa; Bizimle yaptığı 3 yıllık sözleşmesi geçerli olur mu olmaz mı? Bunu merak ediyorum. Onur Bulut” “Şirketin hem sözleşmesini hem de tadil sözleşmesini imzaladım. Sözleşmeyi imzalarken çekilen fotoğrafları da resmi hesaplarımızdan paylaştık. Ülkemizin içinde bulunduğu süreçten dolayı bu konuyu fazla konuşmak istemiyoruz. Bu konuyu tartışmak için bir neden yok.Onur Bulut 3 yıllık sözleşmesi olan bir oyuncu.”

“Beşiktaş yönetimi ile karşılıklı sürtüşmemiz var”

Beşiktaş’a tepkilerinin devam ettiğini söyleyen Kayserispor basın sözcüsü Samet Koç, şu açıklamayı yaptı:

“Aksi takdirde sürdürülebilirlik söz konusu değil. Beşiktaş yönetimi ile karşılıklı sürtüşmelerimiz var. Beşiktaş kulübüne tepkimiz devam ediyor. Burada bir protokolü bahane ederek oyuncuyu 3 yıllık sözleşme ile baştan çıkarıp, kadroya katmışlar.” Buna sessiz kalmayacağız ya bedelini ödeyeceğiz ya da Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun kararını bekleyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu