Haber

Donald Trump, Joe Biden yönetimine karşı çıkan Teksas’ı destekliyor

Anayasa Mahkemesi’nin, göçmenlerin geçişini engellemek amacıyla sınır görevlilerine sınıra döşenen dikenli telleri kesmesine izin veren kararı ülkede kafa karışıklığına neden oldu.

Vali Greg Abbott kararı tanımadığını ve sınır hattına dikenli tel çekmeye devam edeceğini açıklarken, ortak açıklama yapan 25 eyalet de Abbott’a destek verdi. çıktı.

Ortak bildiriyi imzalayan Cumhuriyetçi valilerin çoğunluğu, Teksas’a yasadışı göç geçişleriyle mücadele etmek için kaynak sağlama sözü verdi.

10 eyaletin ulusal muhafızlarını ve diğer kolluk güçlerini Teksas’a gönderdiği belirtildi.

Joe Biden yönetimi Teksas’a müdahale edebilir

Ülkede gerilimi artıran gelişmelerin ardından ABD Başkanı Joe Biden, Abbott’a sözlerinden cayması ve merkezi hükümetin talimatlarına uyması için bugüne kadar süre verdi.

Abbott’un söylem ve eylemlerine devam etmesi halinde merkezi devletin Teksas’a müdahale edeceği yönünde söylentiler dile getirilmeye başlandı.

Donald Trump: Teksas’a asker gönderin

Biden’ın seçimlerdeki rakibi olan eski ABD Başkanı Donald Trump da tartışmalara katılarak şunları söyledi:

Tüm Amerikalılar halkın güvenliğini, hayatta kalmasını ve egemenliğini savunmak için sağduyuya dayalı önlemleri desteklemelidir. Tüm eyaletleri Teksas’ta yasadışı kişilerin giriş ve dönüşünü önlemek için ulusal muhafızlarını konuşlandırmaya çağırıyorum.

kazimkarabekir-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu