Ekonomi

Vail Resorts Reggie Chambers’ı yönetim kuruluna atadı

BROOMFIELD, Colo. – Vail Resorts, Inc. (NYSE:MTN) bugün duyurulduğu üzere yönetim kurulunu Reggie Chambers’ın atanmasıyla genişletti. Chambers, TIAA’daki başkan yardımcılığı ve baş dönüşüm sorumlusu olarak mevcut görevinden ve JPMorgan Chase’deki ticari bankacılık bölümünün finans müdürü de dahil olmak üzere önceki pozisyonlarından masaya zengin bir deneyim getiriyor.

Chambers’ın finansal zekası, JPMorgan Chase’deki görev süresi boyunca Institutional Investor’dan aldığı övgülerle tanınmıştır. Geçmişinde ayrıca McKinsey & Co., 3i Group plc ve Citigroup Global Markets Inc. gibi prestijli firmalarda yönetim danışmanlığı, özel sermaye ve yatırım bankacılığı alanlarında çalışmıştır.

Chambers’ın kamu hizmetleri arasında Başkan Obama tarafından Beyaz Saray’a atanan ve Beyaz Saray Ulusal Ekonomi Konseyi’nde görev yapan bir Beyaz Saray Üyesi olması da yer almaktadır. Chambers kariyerine şirketler hukuku alanında çalışarak başlamıştır.

Vail Resorts CEO’su Kirsten Lynch, Chambers’ın atamasını överek, etkileyici kariyerini ve finansal uzmanlığını şirketin devam eden büyümesi ve hissedar değerinin artırılması için değerli varlıklar olarak gösterdi.

Chambers, Vail Resorts’a katkıda bulunmaya istekli olduğunu ifade ederek, şirketin önemli ölçüde büyüdüğünü ve Epic Pass gibi yenilikçi ürünlerinin kayak endüstrisi üzerinde kayda değer etkiler yarattığını belirtti.

Harvard Hukuk Fakültesi ve Duke Üniversitesi’nden akademik geçmişi olan Chambers, akademik kurumlarda yardımcı profesörlük ve yönetim kurulu üyelikleri de dahil olmak üzere eğitim girişimlerine de zaman ayırıyor.

Chambers şu anda Vail Resorts yönetim kurulunun on ikinci üyesi olarak, şirketin stratejik yönüne rehberlik etmek üzere yeni atanan diğer üyelere ve köklü üyelere katılıyor.

Vail Resorts, önde gelen kayak merkezlerinden oluşan küresel bir ağ işletmektedir ve 2030 yılına kadar sıfır net işletme ayak izine ulaşma hedefiyle sürdürülebilirlik ve toplum desteğine kendini adamıştır.

Yönetim kurulundaki bu genişleme Vail Resorts, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

ayancik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu