Haber

Uyuşturucu etkisindeyken çarptığı kadını öldüren sürücüye 3 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

Konya’nın merkez Meram ilçesinde uyuşturucu madde etkisindeyken otomobilin çarptığı 74 yaşındaki kadının ölümüne neden olan ehliyetsiz sürücü, kabahatten 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. “kasıtlı öldürme”.

11’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Burcu Çakıoğlu ve tarafların avukatları katıldı.

Çakıoğlu, savunmasında, “Merhumun ailesine sabırlar diliyorum, çok üzgünüm. Uyuşturucu bağımlısı değilim. Araç kullanırken birkaç kez uyuşturucu kullandım. Araçtaki diğer arkadaşlar da uyuşturucu kullandı. Aracı ben kullandığım için kullandım. onların durumu benden beterdi Hacı Nuri A. ‘Bana vuracaksın’ diyerek araya girince paniğe kapıldım. Kaza o yüzden oldu.Olay bir anda oldu.Kimse böyle bir olayın olmasını istemez.Olayda benim hatam olduğunu düşünmüyorum.Beraatimi istiyorum.” ifadeleri kullandı.

Olay günü Çakıoğlu ile aynı araçta bulunan Özgür Ö. “Sanık bize ehliyetinin olmadığını söylemedi. Uyuşturucuyu da bize kendisi verdi. Sanık da araç kullanırken telefonuyla oynuyordu. Uyarımıza rağmen devam etti.” söz konusu.

Duruşmada merhum Hacer Mukaddes Yanılmazer’in 4 çocuğu da sanık hakkında suç duyurusunda bulunarak sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti.

Müştekinin avukatı ise sanığın “muhtemel kasten öldürme” suçunu işlediğini savunarak en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti sanık Çakıoğlu’nu “kasten öldürme” suçundan 4 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Heyet, sanığın cezasını “iyi hal” indirimi uygulayarak 3 yıl 9 ay hapis cezasına indirdi. Sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Etkinlik

Burcu Çakıoğlu (36) yönetimindeki 42 RA 084 plakalı otomobil, 20 Ekim’de Ayanbey Mahallesi Mecidiye Caddesi üzerinde yol kenarında yürüyen Hacer Holly Yanılmazer’e (74) çarptı. Ağır yaralanan Yanılmazer kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Hastane ve polis raporlarında, ehliyetsiz sürücü Çakıoğlu’nun kaza anında uyuşturucu etkisinde olduğu belirtildi.

Çakıoğlu’nun “kasten öldürme” suçundan 9 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu