Ekonomi

Türkiye Enerji Zirvesi’ne Geri Sayım Başladı

Dünya’nın Gözü 12. Türkiye Enerji Zirvesi’nde,

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’de Olacak.”

Türkiye güç piyasasının “Geleneksel ve En Büyük Aile Buluşması” 12. Türkiye Güç Tepesi için geri sayım başladı. T.C. Güç Bakanlığı’nın himayelerinde, Güç Fuarcılık tarafından 21-22 Kasım 2022 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen tepeye; T.C. Güç ve Alışılmış Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Almanya Eski Başbakanı Gerhard Schröder ve bölümün önde gelen dünya başkanları katılacak.

Dünyanın gözü, ‘Enerji ve Jeopolitik Özel’ ana teması ile bu yıl Antalya’da 12’ncisi gerçekleşecek Türkiye Güç Zirvesi’nde; T.C. Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’de olacak. Bakan Dönmez, Türkiye ve global güç piyasalarındaki son gelişmeler, Akdeniz ve Orta Doğu’da enerji piyasalarını etkileyen konular ile Rusya-Ukrayna savaşının derinleştirdiği ve başta Avrupa olmak üzere dünyayı etkileyen enerji tedarik sorunları ve çözüm önerilerini kamuoyuna açıklayacak.

Türkiye enerji piyasasının en kapsamlı ve en geniş katılımlı zirvesinde, Almanya Eski Başbakanı Gerhard Schröder de konuşmacı olarak yer alacak. Aynı zamanda Rus gazını Avrupa’ya taşıyacak Kuzey Akım 2 doğal gaz boru çizgisi projesinin yürütücü firması Nord Stream AG ve 2 AG’nin Hissedarlar Komitesi Lideri olan Schröder, “Enerji ve Jeopolitik Özel” başlıklı oturumunun özel konuğu olacak.

21-22 Kasım 2022 tarihlerinde Antalya’da Regnum Carya Golf & Spa Resort Hotel’deyapılacak 12. Türkiye Güç Zirvesi’nde, yenilenebilir güç kaynakları ve yeşil güç, tüm taraflarıyla gündeme taşınacak. Dorukta EPİAŞ, BOTAŞ, TPAO, MAPEG, EÜAŞ, GAZBİR, PETDER, TÜSİAD, TOBB üzere kamu ve özel kesimden elektrik, doğal gaz, akaryakıt ve LPG piyasaları ile iş dünyasından ulusal ve uluslar ortası başkanlar konuşmacı olarak yer alacak.

Türkiye Güç Zirvesi’nde; “Türkiye ve Dünya Enerji Piyasalarında Son Gelişmeler”, “Türkiye ve Dünya Ekonomisinde Son Gelişmeler”, “Doğal Gaz Piyasası”, “Arama Üretim”, “Türkiye LPG Piyasası”, ”Avrupa Güç Krizi”, “Akaryakıt Piyasası”, “Elektrik Piyasası”, “Karbon Piyasaları”, “Hidrojen ve Enerji Depolama”, “Yenilenebilir Enerji” üzere kıymetli oturum başlıklarıyla güce dair tüm gelişmeler geniş kapsamlı olarak ele alınacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu