Teknoloji

Türk savunma teknolojileri dünyanın gündeminde: Büyük başarılar elde edebilir!

Türkiye’nin yerli ve milli savunma teknolojisi ürünleri yabancı basında geniş yankı uyandırıyor. Türkiye’de son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yaşanan teknolojik gelişmeler, yerli ve milli gücün etkisini bir kez daha gösterdi.

Son 30 günde TCG Anadolu, Kızılelma, MMU, Hürjet, Anka, Atak ve Gökbey gibi Türkiye’nin savunma sanayisine güç katan teknolojilerde yeni başarılara imza atıldı.

TÜRK TEKNOLOJİLERİNİN ABD VE YUNAN MEDYALARINA ETKİSİ!

Türkiye’de savunma alanındaki gelişmeler geniş yankı uyandırmaya devam ediyor. ABD medyasında TCG Anadolu “Havacılık tarihinde yeni bir sayfa açıldı”Geçtiğimiz günlerde ilk torpidoyu ateşleyen MİR SİDA Yunan basınında yer aldı. “Ciddi bir güç çarpanı”dahil edildi.

Ayrıca Yunanistan’ın en radikal haber sitesi Pentapostagma, Türkiye’nin mavi vatan için gösterdiği çabayı görüyor. “Türkler Ege için her şeylerini veriyor”MİR SİDA başlığıyla manşetine taşıdı.

HAVACILIKTA TÜRKİYE’NİN İÇ GÜCÜ ARTIYOR

Türkiye’nin savunma sanayii teknolojilerinde bir mihenk taşı olarak görülen Hürjet’in, öncelikle geleceğin Türk hızlı jet pilotlarını yetiştirmesinin beklendiği belirtilirken, sunduğu değerli performans ve gelişmiş aviyonik özellikleri ile muharebe görevlerine uygun hale geliyor.

Askeri savunma ve jeopolitiği analiz eden Savaş Bölgesi “Türkiye’nin ilk yerli insanlı taktik uçağı uçtu”altyazılı

Hürjet ile ilgili övgülerin yer aldığı yazıda, Türkiye’nin havacılık teknolojilerinde yerli gücünü hızla artırmaya devam ettiğine değiniliyor.

“BÜYÜK BAŞARILARA İMZA OLABİLİR”

Haberde ayrıca; Türkiye’nin bu uçaklardan yalnızca eğitim görevleri için önemli sayıda talep etmesiyle, uçağın geleceği nispeten inandırıcı görünüyor. Türkiye’nin askeri havacılık sektörü gelişmeye devam ederken Hürjet de daha büyük başarılara imza atabilir.

“SESTEN HIZLI”

Al Jazeera Arabic tarafından hazırlanan haberde Hürjet’in teknolojik özelliklerinden bahsedildi. “sesten daha hızlı” ifadesi yer aldı. Yayınlanan haberde, Hürjet’in ilk uçuşuyla Türkiye’nin savunma teknolojileri alanında önemli bir güç olmaya devam ettiği belirtildi.

Defence Mirror’ın haberinde, Türkiye’nin ilerleyen yıllarda ayda 2 adet Hürjet üretmek için harekete geçtiği belirtildi.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu