Haber

Tur teknesinin kaptanı caretta carettayı olta ve olta ile denize atlayarak kurtardı.

Varyete teknesinin kaptanı caretta carettayı olta ve olta ile denize atlayarak kurtardı.

Caretta carettaya kaptandan özgürlük

Üzerindeki kancaları ve oltaları temizleyen kaptan, “Hadi kızım” diyerek caretta carettayı denize gönderdi.

ANTALYA – Alanya’da varyete teknesinin kaptanı caretta carettayı olta ve oltayla denize atlayarak kurtardı. Oltaları temizleyen kaptan, ‘Haydi kızım’ diyerek caretta caretta ile vedalaştı.

Antalya’nın Alanya ilçesinde günübirlik gezi düzenleyen tekne kaptanı Turgay Meşe, Alanya Kalesi açıklarında deniz yüzeyinde hareketsiz duran bir caretta caretta gördü. Denize atlayan Meşe, önce caretta caretta’yı tekneye aldı, ardından oltayı kesip bıçakla kancaya taktı ve temizledi. Oak daha sonra “Haydi kızım” diyerek caretta caretta’yı tekrar denize bıraktı.

Normal şartlarda caretta carettaların tekne veya gemi gördüklerinde kaçtıklarına dikkat çeken Meşe, “Kovid salgınından sonra vip tekne türlerine büyük bir ilgi oldu. Turistleri tekneyle sık sık gezdiriyoruz. Bu geziler sırasında, Nesli tükenen caretta carettaların yumurtlama alanı olarak bu tür canlılara karşı çok hassasız.Yine bu tip teknede denizde kaplumbağa gördük.Normalde kaplumbağa bizi görünce ürerdi. harekete geçip kaçtı.Bu kaçmayınca bir şeylerin normal olmadığını anladık.Tekneyi durdurup suya atladım.Baktım kaplumbağayı tutan olta tekneye takılmış,kurtardık. Bir havlu yardımıyla tekneye bindik. Kancaları çıkarıp sağlıklı bir şekilde denize bıraktık” dedi.

Turgay Meşe, daha önce onlarca kez deniz kaplumbağalarını kurtardıklarını söyledi.

haber-sancaktepe.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu