Haber

Tek katlı evler kara gömüldü… 82 köy yolu ulaşıma kapatıldı

Tek katlı evler kara gömüldü… 82 köy yolu ulaşıma kapatıldı

BİTLİS Bitlis’te günlerdir etkisini artıran kar yağışı, kent merkezindeki tarihi eserlerle bütünleşince ortaya kartpostal gibi görüntüler çıktı.

Nehir Islah Projesi kapsamında ortaya çıkan hanlar, hamamlar ve köprüler karla kaplanınca hoş görüntüler oluştu. Kent genelinde hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı nedeniyle 82 köy yolu da trafiğe kapatıldı.

Meteoroloji müdürlüğünden yapılan açıklamada, kar kalınlığının merkezde 70’e, yüksek kesimlerde yaklaşık bir metreye ulaştığı bildirildi. İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürü Ümit Kurtkan, kapanan 82 köy yolunun açılması için ekiplerin çalışma başlattığını söyledi. Kurtkan, kapatılan köy yolları için diğer 10 şantiyede 60 iş makinesi ve 80 işçi ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Bitlis Belediyesi de kent merkezinde mahalle yolları ve merdivenlerde çalışma yaparak yolların açık kalması için çalışma yaptı. 55 iş makinesi ve 80 işçi ile çalışmalarını yürüten belediye grupları, vatandaşların mağdur olmaması için çalışmalarını kar elde ederek sürdürüyor.

sarikamis-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu