Haber

Sultangazi’de arabasını satan adam depremzedelere bağış yaptı

Yüzyılın felaketinin üzerinden 12 gün geçti.

Tüm Türkiye’nin tek yürek olduğu depremin ardından vatandaşlar sorumluluğu üzerine aldı.

Deprem noktalarına yardımlar aralıksız sürüyor.

İstanbul Sultangazi’de yıllarca tesisatçılık yapan 63 yaşındaki Zeki Şahbaz da depremzedeler için aracını satma kararı aldı.

1975 model otomobil kısa sürede 45 bin liraya alıcı buldu.

“45 bin liranın tamamını AFAD’a bağışlayacağım”

Zeki Şahbaz, pazartesi günü uyandığında eşine depremzedeler için arabasını satışa çıkarmak istediğini söylediğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

Eşim, ‘Mal senin, bağışlayabilirsin’ dedi. Yakın hemşehrim İbrahim Bey ile görüştük, ‘arkadaşlarla görüşürüm’ dedi.

‘Arabamın kazandığı kadar AFAD’a bağış yapıyorum’ dedim. İbrahim Bey de bir bayi ile görüştü ve aracı 45 bin liraya sattık. Şimdi bu 45 bin liranın tamamını AFAD’a bağışlayacağım.

Bu yüzden tüm depremzedelere bağış yapıyorum. Tüm milletimize, taziyelerimize, vatanımıza, milletimize, devletimize geçmiş olsun. Her zaman desteğe hazırız. Bir de 1992 model aracım var.

Sıkışırsak satıp depremzedelere bağışlayacağım. Benim için sorun değil. Bu bizim kendi işimiz. Ben emekli bir tesisatçıyım ve bu benim ekmek sepetim, onunla çalışıyorum.

Ama bunu depremzedelere bağışlıyormuşum gibi hissediyorum. Gerekirse diğer aracımı bağışlayabilirim. Bu mülkü kazandığım için bana bir zararı yok.

25 yıldır İstanbul’dayım ve elimden gelen yardımı yapmaya hazırım. Devletimize, milletimize ve tüm Türkiye’nin başı bizde olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu