Ekonomi

Piper Sandler, Sykes Enterprises için 12 dolar hedefi belirledi ve onu Fazla Kilolu olarak değerlendirdi

Pazartesi günü Piper Sandler, bir biyofarmasötik şirketi olan Sykes Enterprises’ın (OTC:SKYE) Overweight derecelendirmesine ve 12,00 $ fiyat hedefine sahip kapsamını başlattı. Sykes Enterprises şu anda, leptin duyarlılığını geri kazandırarak ve yağ metabolizmasını artırarak obeziteyi tedavi etmeyi amaçlayan periferik olarak kısıtlanmış bir CB1 antikoru olan nimacimab’ın geliştirilmesine odaklanıyor.

Sykes, obez hastalarda semaglutidli veya semaglutidsiz nimacimab ile ilgili Faz II çalışmasına 2024 ortasında başlamayı planlıyor ve sonuçların 2025’te çıkması bekleniyor. Şirketin psikiyatrik yan etkiler (AE’ler) olmaksızın kasları koruyan kilo kaybını destekleyen bir antikor geliştirme stratejisi şu şekildedir: değerli bir pazar potansiyeline sahip olduğu görülüyor.

Sykes Enterprises, obezite tedavisinin yanı sıra, glokom tedavisine yönelik CB1 agonisti SBI-100’ün göz damlası formülasyonuna ilişkin bir Faz IIa çalışması yürütüyor ve verilerin 2024’ün ilk yarısında olması bekleniyor. şirket için potansiyel büyüme caddesi.

Son zamanlarda Sykes, her biri 2.305 dolardan 11,82 milyon hisse ve 9,98 milyon ön fonlu varant ihraç ederek mali durumunu iyileştirdi. Bu sermaye artırımı, şirketin proforma nakit miktarını yaklaşık 51,6 milyon dolara çıkardı ve bunun 2026 yılına kadar operasyonları finanse etmesi bekleniyor. Bu mali tablo, birden fazla bilgi okunmasını kapsıyor ve şirkete devam eden araştırma ve geliştirme faaliyetleri için sağlam bir temel sağlıyor.

Piper Sandler’in olumlu görüşü kısmen Sykes’in nüfuz sisteminin Novo Nordisk’in Inversago’yu 1.075 milyar dolara satın almasıyla doğrulanmasına dayanıyor. Bu satın alma, pazarın obeziteye yönelik yeni tedavilere olan ilgisinin altını çiziyor ve Sykes Enterprises’ın nimacimab’ı için potansiyel olarak iyiye işaret.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

camliyaylahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu