Haber

Meral Akşener’den Kerkük açıklaması: Türk varlığına saldıranların karşısında durmak Türkiye Cumhuriyeti’nin görevidir.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kerkük’teki olaylara ilişkin Irak Türkmen Cephesi Kerkük Milletvekili Erşat Salihi ile telefonda görüştüğünü belirterek, “Türkmenlerin iradesini hiçe saymaya çalışan terör olaylarına karşı Irak Hükümeti gereken tedbirleri derhal almalıdır. kardeşlerimizin can güvenliğini garanti altına alıyoruz.” “Hiç kimse şunu unutmasın ki, bedeli ne olursa olsun Türk varlığına saldıranların karşısında durmak Türkiye Cumhuriyeti’nin görevidir.”

Irak Başbakanı Muhammed Şii El Sudani, Kerkük’te sokağa çıkma yasağı ilan edilmesini ve güvenlik güçlerinin olaylara karşı operasyon başlatmasını emretti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkmen Cephesi Kerkük Milletvekili Erşat Salihi ile telefonda görüştüğünü söyledi. Akşener sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Irak Türkmen Cephesi Kerkük Milletvekili Erşat Salihi Bey ile telefonda görüşerek Kerkük’te yaşanan olaylar hakkında bilgi aldım. Kadim Türk şehrimize düşen terörün gölgesi bile sessiz kalınamayacak bir olaydır. , görmezden gelinir ve kabul edilemez. Irak Hükümeti, Türkmenlerin iradesini yok saymaya çalışan terör eylemlerine kararlıdır. Gerekli tedbirlerin bir an önce alınması ve kardeşlerimizin can güvenliğinin sağlanması gerekmektedir. Bunu kimse unutmamalıdır. Ne pahasına olursa olsun Türk varlığına saldıranların karşısında durmak Türkiye Cumhuriyeti’nin görevidir! Türk milletinin kalbi her zaman Türkmen kardeşlerinin yanındadır! Kerkük Türktür. “Tür Türk kalacaktır!”

yenice-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu