Haber

Manisa’da takımlar şiddetli yağışa karşı sahaya çıktı

MANİSA (İGFA) –Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Meteoroloji’nin yaptığı sağanak yağış uyarısıyla birlikte dün akşam saatlerinden itibaren Manisa ili genelinde yağışları yoğunlaştırdı.

İklim değişikliği ve küresel ısınma nedeniyle Turgutlu, Soma ve Köprübaşı ilçelerinde ani sağanak ve dolu yağışı etkili oldu. Çevre Koruma ve Denetim Dairesi Başkanlığı ile Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı, herhangi bir olumsuz durumun yaşanmaması için gece boyunca kısmi su birikmesine müdahale etti. Yağmurla birlikte gelen ve yağmur suyu ızgaralarında biriken malzemeler temizlendi. Ekiplerin anında müdahalesiyle ilçelerde herhangi bir olumsuz durum yaşanmadı.

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “İklim değişikliğiyle birlikte yaşanan ani yağışlar yaşamı olumsuz etkileyebiliyor. Meteorolojinin yaptığı uyarıların hemen ardından ekiplerimiz il genelinde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için alarma geçti. Turgutlu ilçemize bağlı Kuşlar ve Kurudere mahallelerinde dolu ve sağanak yağış nedeniyle oluşan su birikintilerine ekiplerimiz anında müdahale etti. Soma ve Köprübaşı ilçelerimizde yoğun yağış nedeniyle birikimlerin oluştuğu bazı noktalarda sorunsuz bir şekilde çalışmalar yürütüldü. Vatandaşlarımızın da yağmur suyu ızgaralarına ve kanallara çöp atılmaması konusunda daha duyarlı olmalarını istiyoruz. “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatıyla gruplarımız sık sık il genelindeki yağmur suyu ızgaralarını yağmurlar öncesinde temizliyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu