Haber

Kuyu cinayetinin zanlısı sabıka kaydı olmasına rağmen belediyede çalıştırıldı

Denizli’de amcasını öldürdüğü ve kuyu cinayeti davasında iki genci öldürdüğü iddiasıyla cezaevinden tahliye edilen zanlının sabıka kaydı olmasına rağmen Acıpayam Belediyesi’nde çalıştığı ortaya çıktı.

Denizli’nin Serinhisar ilçesinde 9 Haziran 2022 Perşembe günü evden çıkan 17 yaşındaki İsmail Yalçın ve 19 yaşındaki Hasan Akköse, Mustafa A. tarafından öldürülerek 30 metrelik kuyuya atıldı. onların arkadaşları. 45 saatlik çalışmanın ardından İsmail Yalçın ve Hasan Akköse’nin cansız bedenleri, kaybolduktan 5 gün sonra bulundu. Cesetleri attıktan sonra kuyuyu ateşe verdikleri belirlenen ve Hasan Akköse’nin yakını Mustafa A. ile birlikte suça da karışan 9 zanlıdan 7’si tutuklandı. Devam eden davada zanlılardan 4’ü serbest bırakıldı.

Kuyu cinayetinden önce amcasını öldürdüğü öğrenilen Mustafa A.’nın 10 yıl tutuklu kaldıktan sonra korona virüs pandemisi sürecinde izinli olarak cezaevinden çıktığı, devam eden süreçte tahliye olduktan sonra çalıştığı ortaya çıktı. 1 yıl sonra Acıpayam Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu