Haber

Küba Devlet Başkanı Diaz-Canel’den Cezayir’e ziyaret

Küba Devlet Lideri Miguel Diaz-Canel, resmi ziyaret kapsamında Cezayir’e geldi.

Cezayir devlet radyosunun haberine göre, dün akşam geç saatlerde uçağı başkent Cezayir’deki Huvvari Bumedyen Havalimanı’na inen Diaz-Canel’i, Cezayir Başbakanı Eymen bin Abdurrahman ile Dışişleri Bakanı Ramtan Lamamra karşıladı.

Haberde, Diaz-Canel’in Cezayir’e çalışma ve dostluk ziyareti gerçekleştirdiği tabir edildi.

Küba Devlet Lideri Diaz-Canel, dün toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sevgili yurttaşlar, bu ülkelerin liderlerinin resmi davetlerine cevaben Cezayir, Rusya, Türkiye ve Çin turuna çıkıyoruz.” sözlerini kullanmıştı.

Diaz-Canel’in bugün Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile bir araya gelmesi bekleniyor.

Cezayir ile Küba arasında sağlık alanında anlaşma

Küba Sağlık Bakanı Jose Angel Portal Miranda, 13 Kasım Pazar günü Cezayir’e gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Sıhhat Bakanı Abdülhak Sayihi ile bir ortaya gelmişti.

Cezayir Sıhhat Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Bakan Sayihi’nin Kübalı mevkidaşı Miranda ile yaptığı görüşmede, çeşitli tıbbi alanlarda görüş birliği sağlandığı belirtilmişti.

Söz konusu görüşmede, Sayihi’nin iki ülke ortasında iştirak ve iş birliği projelerinin geliştirilmesi noktasında Miranda’ya çeşitli önerilerde bulunduğu, Miranda’nın da bu teklifleri memnuniyetle karşıladığı tabir edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu