Ekonomi

KLA hisselerinin hedefi büyüme beklentileriyle 850 dolara yükseltildi

Perşembe günü BofA Securities, yarı iletken endüstrisinde önemli bir oyuncu olan KLA Corporation (NASDAQ:KLAC) için fiyat hedefini $740.00’dan $850.00’a yükselterek görünümünü düzeltti. Firma hisse senedi için Al notunu desteklemeye devam ediyor. Revizyon, KLA’nın büyüme yörüngesine ve marj genişletme potansiyeline olan artan güveni yansıtıyor.

Not artışı, BofA Securities’in bu hafta başında Boston ve Toronto’da CEO Rick Wallace ve CFO Bren Higgins de dahil olmak üzere KLA’nın üst düzey yöneticileriyle yaptığı ve yatırımcılar tarafından iyi karşılanan toplantıların ardından geldi. Görüşmelerde KLA’nın pazardaki güçlü konumu, özellikle de en yakın rakibinin dört katına çıkarak %57’lik baskın bir pazar payına sahip olduğu proses kontrol sektörü vurgulandı.

KLA’nın finansal sağlığı, %47’lik ortalama emsal marjını geride bırakarak sektör lideri %61’lik brüt marjı ile vurgulandı. Buna ek olarak, şirketin satışlarının %25’ini oluşturan hizmetler işi, KLA’nın güçlü performansına katkıda bulunan çift haneli yıllık büyümesiyle dikkat çekti.

Firmanın analizi, KLA’nın önümüzdeki on yıl içinde çip üretimi ve paketlemenin artan karmaşıklığı ile iyi bir şekilde uyumlu olduğunu göstermektedir. Bu eğilim, verim artışı için KLA’nın ekipmanlarına güvenen yarı iletken üretim tesislerinin devam eden yeniden konumlandırılmasıyla birleştiğinde, şirketi sürdürülebilir büyüme için konumlandırıyor. KLA’nın temel yarı iletken satışları son beş yılda %15’lik yıllık bileşik büyüme oranıyla, gofret fabrikası ekipman endüstrisinin %9’luk yıllık bileşik büyüme oranını aşmıştır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haber-karakocan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu