Haber

Kılıçdaroğlu konuşurken skandal görüntüler: Türk bayrağını ayaklar altına alıp Öcalan sloganı attılar

7’li koalisyonun cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Van mitingi skandal görüntülere sahne oldu. HDP’den takviye almasına rağmen her fırsatta reddeden terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı Kılıçdaroğlu, mitingdeki manzaralar tarafından yalanlandı.

TÜRK BAYRAĞINI ÇİĞNEDİLER

Terör suçundan cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş için özgürlük sloganlarının atıldığı mitingde bir grup Türk bayrağını ayaklar altına aldı. Kısa sürede sosyal medyada söz konusu olan görüntülere vatandaşlar tepki gösterdi.

“SATIŞ ÜCRETSİZ”

Öte yandan CHP’nin Van mitinginde terör suçlarından tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş lehine sloganlar atılırken, HDP’lilerin de “Selo’ya özgürlük” sloganları atıldı.

HDP BAYRAKLARI, CHP VE TÜRK BAYRAKLARINDAN FAZLA OLDU

HDP, seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararını açıkça açıkladı. İlk kez bu mitingde ilişkiler bu kadar açık bir şekilde ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu’nun mitingi adeta HDP mitingi gibiydi. HDP bayraklarının fazlalığı dikkat çekti.

BÖYLE BİR SKANDAL: SLOGANLAR “BİZ SENİNLEYİZ KAN KANIN DİŞİ ÖCALAN”!

Kılıçdaroğlu’nun Van’daki mitingindeki bir diğer skandal da terör lideri Öcalan lehine atılan slogan oldu. Miting alanına yürüyen bir grubun “Dişimiz dişimiz kanımız kan Öcalan yanınızdayız” sloganları attığı ortaya çıktı.

KAYNAK: SABAH GAZETESI

hopahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu