İsrail

Gazze’de İsrail tankını sıkıştıran mücahidlerden ilginç diyalog: Allah aşkına bana bırak!

  • HABER7

Filistin’in Gazze Şeridi’nde İsrail’in terör saldırılarına karşı koyan Kassam Tugayları ile Kudüs Seriyyeleri sert mukavemetini sürdürüyor. Aksa Tufanı savaşının 227’nci günü geride kalırken İsrail ordusuna karşı birçok cephede ciddi operasyonlar düzenleniyor. İsrail helikopterine füze ateşleyen, işgalci subayı keskin nişancı atışıyla vuran, tankları sıfır mesafeden havaya uçuran mücahidler, düşman askerleri ve araçlarıyla çatıştığı anları saniye saniye kayda alıp dünya kamuoyuna servis etmeyi sürdürüyor.

Direnişe öncülük eden Hamas teşkilatının askerî kanadı Kassam Tugayları, dün gerçekleştirdiği operasyonların görüntülerini 5 farklı video ile yayınladı.

TEHLİKELİ OPERASYON İÇİN ÖNE ATILDILAR

Kassam Tugayları’nın, Kudüs Seriyyeleri ile birlikte Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliye kampında anti-zırh roketi ve bir fedai eylem bombası ile İsrail tankını hedef alan ortak operasyonunun görüntülerinde ilginç diyaloglar yer aldı. İsrail ordusuna ait Merkava tankını hedef alan mücahidler, eylemi kimin gerçekleştireceğine dair ikna konuşması gerçekleştirdi.

İsrail tankına sıfır mesafeden yaklaşıp çıplak elle bomba yerleştirdikten sonra süratle bölgeden ayrılmayı gerektiren çok tehlikeli mukavemet için öne atılan iki mücahid, eylemi düzenlemek için birbirini ikna etmeye çalıştı.

20 Mayıs’ta yayınlanan video kaydında, Kassam Tugayları ile Kudüs Seriyyeleri mensubu iki mücahid arasında geçen diyalog görüntülere şöyle yansıdı:

– Bırak, bırak

– Bu benim.

– Allah aşkına onu bırak

– Hayır Allah aşkına!

– Allah için onu bırak…

İşte o anlar:

___________

HAMAS’IN BÜTÜN TABURLARI AYAKTA

Knesset üyesi ve Dışişleri ve Güvenlik Komitesi üyesi Amit Halevi, 103FM’e verdiği röportajda 7 aydan fazla süre geçmesine rağmen Hamas taburlarının Gazze’de büyük oranda etkin olduğunu söylemişti.

 KAYNAK: HABER7

mazgirthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu