Ekonomi

Borsa İstanbul’da 4 hisse senedi yeni haftaya tedbirlerle başladı, 2 hisse senedinin tedbirleri kaldırıldı.

Investing.com – Borsa İstanbul KAP’a yapılan açıklamada 4 hissenin haftaya çeşitli tedbirlerle başlayacağı açıklandı. Bu hafta 2 hisse için bir aylık ihtiyati süre sona erecek.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında. DOFER Paylarına 30/10/2023 (seans başı) ile 29/11/2023 (seans sonu) tarihleri ​​arasında brüt takas uygulanacaktır. İlgili pay üzerinde halihazırda uygulanmakta olan açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri, brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

ŞEHİR, KULLANMAK) Ve ORMANpaylar bugün seans başından 29/11/2023 seans sonuna kadar emir paketi tedbiriyle işlem görecek.

Emir paketi tedbiri, “piyasa düzeninin kısıtlanması ve piyasadan emir girişinin sınırlandırılması”, “emir iptalinin, emir miktarının azaltılmasının ve emir fiyatının kötüleştirilmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgilerinin yayınlanmasının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamaktadır.

İlgili paylara uygulanan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan açığa satış ve kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbirleri, emir paketi tedbirlerinin uygulandığı dönemde de devam edecek.

Borsa İstanbul’da bu hafta ihtiyati tedbir süresi dolan hisse senetleri

TUCLKVe ATATPHisselerine uygulanan açığa satış ve kredili ticaret yasağı ile brüt takas tedbirleri 3 Kasım Salı günü sona erecek ve hisseler bir sonraki iş gününde tedbirsiz işlem görebilecek.

savsat-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu