İş

Bombardier, daha fazla jet teslimatı ile 2024’te gelir artışı öngörüyor

Kanadalı havacılık şirketi Bombardier, 2024 yılı için gelirlerinde önemli bir artış olacağını ve bunun 8,4 milyar ila 8,6 milyar dolar arasında olacağını tahmin etti. LSEG bilgilerine göre bu varsayım, 8,27 milyar dolarlık bir rakam tahmin eden analistlerin beklentilerini aşıyor. Gelirdeki artış, özel uçuşlara güçlü talep görmeye devam ederken iş jeti teslimatlarında beklenen artışa bağlanıyor.

Montreal merkezli firma, varlıklı müşterilerin pandemi sırasında özel hava yolculuğunu tercih etmesiyle son iki yılda işlerinde bir artış yaşadı. Bu eğilim Bombardier ve diğerleri gibi şirketlerin fiyatlarını artırmasına olanak tanıdı.

Bombardier, geçen yıl teslim ettiği 138 jetten önemli bir artışla 2024 yılı için 150 ila 155 jet teslim etmeyi planlıyor. Mali performans açısından şirket, serbest nakit akışının, önceki yıl için bildirilen 257 milyon $’a göre bir düzeltme olarak 100 milyon $ ile 400 milyon $ aralığında olmasını bekliyor.

Bu iyimser tahminlere rağmen Bombardier son çeyrekte bazı zorluklarla karşılaştı. Şirket, dördüncü çeyrekte, bir önceki yılın aynı döneminde kaydedilen 205 milyon $’a göre düşüş göstererek 135 milyon $’lık daha düşük düzeltilmiş net gelir bildirdi. Bu düşüş, birçok işletmenin maliyetlerini artıran, devam eden tedarik zinciri sorunlarından kaynaklandı.

Ancak şirketin gelirleri dördüncü çeyrekte %15,3 artarak 3,06 milyar dolara ulaştı. Buna ek olarak, devam eden faaliyetlerden kaynaklanan serbest nakit akışı da önemli bir artış göstererek önceki yılın aynı çeyreğindeki 169 milyon dolardan 646 milyon dolara yükseldi.

InvestingPro İçgörüleri

Bombardier’in 2024 tahminleri, iş jeti teslimatlarında beklenen artışın etkisiyle bir büyüme ve iyimserlik tablosu çiziyor. Şirketin kazançlı özel hava yolculuğu pazarına odaklanması, gelirlerin analist beklentilerini aşması beklenen güçlü talebin de yansıttığı gibi meyvesini veriyor gibi görünüyor.

InvestingPro verilerine göre Bombardier, 2023’ün 3. çeyreğinin son on iki ayı itibarıyla 7,77 F/K Oranı (Düzeltilmiş) ile düşük faydalı bir çarpanla işlem görüyor. Bu, hisse senedinin kar potansiyeline kıyasla düşük değerli olabileceğini gösteriyor. Ek olarak şirketin PEG Oranı 0,02’dir, bu da hisse senedi fiyatının kazanç büyümesine kıyasla nispeten düşük olduğunu ve yatırımcılar için bir satın alma fırsatı sinyali verebileceğini gösteriyor.

InvestingPro İpucu, Bombardier’in önemli bir borç yüküyle çalıştığını ve bunun şirketin mali esnekliğini etkileyebileceği için yatırımcılar için değerli bir konu olduğunu vurguluyor. Ancak başka bir ipucu, finans camiasının şirketin artan performans potansiyelini fark ettiğini, analistlerin önümüzdeki döneme ilişkin tahminlerini revize ettiğini ve dört analistin olumlu revizyon yaptığını gösteriyor.

Daha fazlasını öğrenmek isteyen yatırımcılar https://www.investing.com/pro/BBDb adresini ziyaret ederek daha fazla InvestingPro İpucu bulabilirler. Bombardier’in mali durumu ve gelecek beklentileri hakkında daha derin bir anlayış sağlayabilecek ek ipuçları şu anda mevcut.

Bu değerli bilgilere ulaşmak için SFY24Kupon kodunu kullanarak 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde ek %10 indirim kazanın veya SFY241 Kupon kodunu kullanarak 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde %10 ek indirim alabilirsiniz. Bu teklifler yatırımcıların InvestingPro aracılığıyla sunulan kapsamlı analizlerden yararlanarak daha bilinçli kararlar almasına yardımcı olabilir.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

gulagachaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu