Haber

Beylikdüzü’nde binlerce kişi 100’üncü yıl yürüyüşüne çıktı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı Beylikdüzü’nde büyük bir gurur ve heyecanla kutlandı. 100. yıl yürüyüşünde her yaştan binlerce kişi ellerinde bayraklar ve marşlar eşliğinde bayram coşkusunu yaşadı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Tam 100 yıl önce bugün Anadolu topraklarında güçlü bir temel attık. Bu temelin harcında; Vatan ve millet sevgisi vardır. Cumhuriyetin 100. yılında yaşasın Cumhuriyet!” dedi.

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kapsamında dopdolu programlar düzenleyen Beylikdüzü Belediyesi, ilçe genelinde tatil coşkusunu yaydı. 28 Ekim Cumartesi günü Ömür Vadisi Çanakkale Zafer Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreniyle başlayan kutlamalar, 29 Ekim’de 100. yıl yürüyüşüyle ​​devam etti. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve eşi Zehra Çalık’ın yanı sıra; İlçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve binlerce kişinin katıldığı kortejde her yaştan insan, ellerinde bayraklarla, marşlar eşliğinde yürüdü. İlçe sakinlerinin evlerinden alkışlarla desteklediği yürüyüş boyunca motosiklet ve bisiklet grupları ile off-road sürücüleri de araçlarıyla korteje eşlik etti. Kortej yürüyüşünün ardından Cihan Abla ve MC Ceyhun, Cumhuriyet Etkinlik Alanı’nda DJ Show’larıyla eğlenceyi doruğa taşıdı. Daha sonra pop müziğin sevilen ismi Derya Uluğ sahneye çıktı ve şarkılarını Cumhuriyet için seslendirdi.

 

“Cumhuriyetin 100. yılında yaşasın Cumhuriyet!”

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ise konuşmasında, “100 yıl önce biz; Esaretin zincirlerini kırdık, egemenliğimizi kazandık, özgür doğduk, özgür yaşamaya veda ettik. Hikayemiz dünyaya ilham veriyor, zor durumda olanlara fırsat, zor durumda olanlara cesaret veriyor. Hikayemiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yazdığı muhteşem bir hikayedir. Bu hikayeden asla vazgeçmeyeceğiz. Tam 100 yıl önce bugün Anadolu topraklarında güçlü bir temel attık. Bu temelin harcında; Vatan ve millet sevgisi vardır. Cumhuriyetin 100. yılında yaşasın Cumhuriyet!” Sözlerine yer verdi.

 

Miniklerin bayram coşkusu

Beylikdüzü Belediyesi ayrıca 100’üncü yıl dönümüne özel Şiir ve Fotoğraf Yarışması düzenledi. 7-13 yaş arası çocuklar fotoğrafçılık, 9-12 yaş arası çocuklar ise şiir dalında yarıştı. 75 öğrencinin katıldığı yarışta 12 öğrenci birinci olarak ödül almaya hak kazandı. Ödüller, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi. Öte yandan Beylikdüzü Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı kreşlerde eğitim gören öğrenciler, Atatürk’ü ve Cumhuriyeti konu alan şiir ve dans gösterilerini sergiledi. Rengarenk görüntülerin yer aldığı gösterilerde öğrencileri yalnız bırakmayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, miniklerle birlikte marşlar söyleyerek bayram coşkusunu yaşadı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

altieylul-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu