Haber

Aslı Baykal’dan Kılıçdaroğlu-İmamoğlu-Yavaş yorumu: Kara mizah için

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in altı puan tablosundan ayrılmasının ardından yeni formül bulundu. Akşener’in önerisiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkan yardımcılığına atandı.

“KARA MİZAH GİBİ”

Diğer 5 liderin başkan yardımcısı olarak açıklandığı 6 puan tablosunda İmamoğlu ve Yavaş’ın da başkan yardımcılığına zorlanması tartışma yarattı. CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal, vatandaşlardan büyük tepki toplayan bu yola sessiz kalmadı.

Aslı Baykal, sosyal medya hesabından 6 kişilik koltuk ve ofisin paylaşıldığı pazarlıklara ilişkin bir paylaşım yaptı. Baykal” Altılı masa hiçbir işlem yapmayacağız diyor, yetkiyi paylaşıyoruz, gözümüzün içine bakarak. İstanbulluların 15 milyon nüfuslu şehirde yönetmesi ve hareket etmesi için oy kullandığı belediye başkanının sürekli İstanbul dışında olması yeterince tuhafken, Türkiye’nin en sorunlu ve en büyük iki şehrinin belediye başkanlarının seçime girmesi kara mizah gibi. Türkiye’yi şehirlerinin yanı sıra yönetirler.”yorum yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu