Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: SED Hizmetlerinden Yararlanan Çocuklara 582 Milyon TL Ödedik

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “SED hizmetinden yararlanan çocuklarımız için ailelerin hesaplarına Kasım 2023 ödemesi olarak toplam 582 milyon lira yatırdık.”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocuklara sosyal destek sağlamak ve eğitim masraflarını karşılamak amacıyla kasım ayında 582 milyon lira Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yaptıklarını açıkladı. Çocuk politikalarının temelinin aile bütünlüğünü korumak ve çocuğu aile ortamında sağlıklı bir birey olarak yetiştirmek olduğunun altını çizen Bakan Göktaş, bu kapsamda çocukları için ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal ve Ekonomik Destek sağladıklarını belirtti.

Bakan Göktaş ayrıca aile bütünlüğünün korunmasına ve çocukları aileleriyle birlikte geleceğe hazırlamaya önem verdiklerini belirterek, ekonomik ilişkiler nedeniyle çocukların ailelerinden ayrılmasını engellemeyi hedeflediklerini belirtti.

Kimseyi geride bırakmayan toplum vizyonu anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Bakan Göktaş, “Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesiyle aileleri yalnız bırakmıyoruz. SED ile temel ihtiyaçları ve eğitim giderlerini karşılıyoruz” dedi. Bu doğrultuda SED hizmetinden yararlanan çocuklarımız için ailelerin hesaplarına Kasım 2023’te toplam 582 TL ödeme yapılacak.” “Milyonlarca liralık yatırım yaptık” dedi. – ANKARA

habermecitozu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu